\ portfolio
\ novinky
\ kontakt
\ česky
\ english
\ ateliér

Jedna z mnoha věcí, po které chodec v cizím, ale i ve „svém“ městě často zatouží, je mít k dispozici klidné místo sám pro sebe, byť třeba jen na hodinu.

SILENTBOX

Rok / Year: 2011
Návrh / Design: SOIP architekti

Současné město je plné šedého hlukového smogu.

Čas od času se objevují temné zprávy prorokující, že se tiché zóny měst stanou těžko dostupným realitním přepychem, nebo že „v budoucnosti se v megapolích objeví sanatoria ticha pro bohaté, zatímco chudina se bude smažit v pekelném ambientním hluku“.

Myšlenka Silentboxů využívá potenciálu brněnské střešní krajiny a luxus ticha spojuje s možností pozorovat město z neobvyklých úhlů. Brněnské Silentboxy na nevyužitých terasách, výklencích a střechách parkovacích komplexů nabídnou nejen vtipnou parafrázi na kanceláře ve vrchních patrech mrakodrapů v New Yorku, především ale poskytnou nezbytnou molekulu soukromí v rušném centru města.

Silentbox vyrábí „ticho“ z hluku města.

Je založen na principu odhlučněných (noise cancelling) sluchátek. Ta obsahují malé speciální mikrofony, které nahrávají ruch okolí a posílají tato data do zpracovacího modulu:

Odhadované náklady:
Základní (dřevěná) verze: cca 62,5 tis. Kč
Izolovaná (cortenová) „de luxe“ verze: cca 183,1 tis.

DVA NÁVRHY PRO VÝSTAVU "MĚSTSKÉ ZÁSAHY BRNO 2011
/ Two designs for "Mestske zasahy Brno 2011" exhibition

Plakát/Poster ...... zoom> /

...............................................................................................................

Schémata možných sestav ...... zoom> /

Interiér jednací místnosti /

HOURBOX

Rok / Year: 2011
Návrh / Design: SOIP architekti


Naši známí z jiných evropských měst i kolegové u nás často zmiňují potřebu víceúčelového prostoru v centru města, který by si mohli jednoduše pronajmout na krátkou, přesně vymezenou dobu.

Přinášíme proto ideu „hodinových míst“, která poskytnou veřejnosti základní, avšak kultivované prostředí pro krátká jednání, prezentaci klientovi, přednášku, promítání, komorní koncert, nebo jen klidné místo pro rozhovor, které, zdá se, obligátní kavárna s laptopem na stolku nemůže nahradit.

Umístění těchto „hodinových kanceláří“ může být dvojí:

1) několik soliterních modulů v málo využitém koutě stávajícího parku

2) proluka, která čeká na využití – „hnízdo“ či „řada“ dřevěných buněk pomůže investorovi při zhodnocení pozemku do doby, než bude rozhodnuto o jeho definitivním využití

Charakteristická struktura „hodinových míst“ se může stát živým, snadno rozpoznatelným bodem, který umožní konání spontánních událostí.

„Hodinové místo“ může být rychle a jednoduše adaptováno pro aktivitu, kterou zrovna potřebujete.

Odhadované náklady:

Dřevěná modulová buňka s plechovým opláštěním: cca 412,3 tis. Kč

Proluka Novobranská, Brno /

Proluka Novobranská, Brno - zákres /

Plakát/Poster ...... zoom> /