\ portfolio
\ novinky
\ kontakt
\ česky
\ english
\ ateliér
Půdorys 1.np / + zoom /

NOVINKA! / Ve spolupráci s firmou Penti prefab s.r.o. nabízíme typový RD na klíč:

NÍZKOENERGETICKÝ DŘEVĚNÝ RD /
Energy Efficient Wooden Family House

Dvoupodlažní nízkoenergetický rodinný dům pro rodinu se dvěma dětmi.

Archetypální tvar se sedlovou
střechou skrývá jednoduchou dispozici s ekonomickými výměrami základních místností a důrazem na nadstandardní počet úložních prostor (sklad venkovní u parkovacího stání, sklad vnitřní s technickou místností, prostorná šatna v patře u ložnice).
Dalším přidaným prvkem, odvozeným z domů vyššího standardu je propojení přízemí a patra vynecháním části stropu. Vzniká tak optické propojení, které umožňuje proslunění jídelny a kuchyňského koutu příjemným horním světlem a zároveň usnadňuje komunikaci všech členů rodiny v domě.
Variantním řešením je nahradit tento velkorysý prostorový prvek rozšířením dětských pokojů o venkovní balkon v patře. Variantně je také možné, pro případ, že to charakter pozemku vyžaduje, celou dispozici obrátit a získat tak nástup do domu ze severní strany.
V tomto návrhu nabízíme do značné míry univerzální řešení pro rovinaté pozemky s různou orientací ke světovým stranám. Zároveň však počítáme s určitou úpravou dispozice pro konkrétní pozemek. Tímto postupem získá klient individuální řešení svého bydlení za ekonomicky výhodných podmínek, neboť základní schéma domu je stanoveno, pouze jej rozvíjíme podle dané situace.
Jak je patrné z vizualizací je možné dům doplnit o pergolu parkovacího stání a krytou terasu obývacího pokoje.

Přízemí je důsledně děleno na část obslužnou a společenskou, které jsou vymezeny centrální halou se schodištěm. Do domu vstupujeme přes mělké závětří a malou šatnu s botníkem. Z centrální haly je přístupné WC s umyvadlem. Obslužnou část doplňují sklady venkovní (auto a hobby) a vnitřní, na které navazuje technická místnost. Nalevo od haly je hlavní obytná část s kuchyňským koutem a jídelnou, které jsou otevřeny do patra a opticky tak propojují dům. Otevřenou částí vede lávka s přístupem do dětských pokojů v
patře. Zbylou čįst se standardní výškou stropu zaujímá obývací pokoj s vazbou na zahradu přes terasu.

Patro má základ dispozice v koupelně a samostatném WC. Přes centrální chodbu se vstupuje na jedné straně do ložnice rodičů s prostorným šatním koutem a na straně druhé přes visutou lávku do dětského pokoje, který může být do budoucna rozdělen na dva menší.
Materiálové řešení bude předmětem konzultací s klientem, základní návrh však nabízí obklad z modřínových palubek, dřevěná eurookna (pevné části se světlou lazurou, otevíravé resp. posuvné s lazurou tmavou) a oplechování z předzvětralého titanzinku.


Zastavěná plocha: 82m2
Užitná plocha: 110m2
Obestavěný prostor: 544m3
Měrná potřeba tepla: 19 kWh/m
2.a

1.01 - Kryté parkovací stání 17,5m2
1.02 - Sklad 5m
2
1.03 - Vstup, zádveří 2,4m
2
1.04 - Hala, schodiště 7,5m
2
1.05 - WC 2m
2
1.06 - Sklad 5m
2
1.07 - Technická místnost 4,2 m
2
1.08 - Kuchyně 6m
2
1.09 - Jídelna 9,2m
2
1.10 - Obývací pokoj 20m
2
1.11 - Terasa 10m
2

Půdorys 2.np / + zoom /

2.01 - Koupelna 6,3m2
2.02 - WC 2,2m
2
2.03 - Ložnice 10m
2
2.04 - Šatna 7m
2
2.05 - Dětský pokoj (popř. 2 malé) 18m
2 (alt. 9 + 9m2)
2.06 - Volný prostor, galerie
2
2.07 - Chodba, lávka 5m
2

Řezy A, C / + zoom /

Řez B / + zoom /

Pohled jižní a východní / + zoom /

Pohled severní a západní / + zoom /