\ portfolio
\ novinky
\ kontakt
\ česky
\ english
\ ateliér
Půdorys 2.np /

RODINNÝ DŮM ČEŠKOVICE / Family House in Češkovice

Fotoblog z výstavby .....>

Půdorys 1.np/

Pohledy /

Rok / Year: 2008
Realizace /
Realisation: 2010 - 2011
Dodavatel / Supplier: Penti Prefab s.r.o.
Projekt pro stavební povolení / Documentation For Building Permit
Návrh / Design: Petr Čáslava, Tomáš Doležal, atelier VIZAGE s.r.o.

Dvoupodlažní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu v Češkovicích, na svažitém pozemku nad Blanskem, je hmotově důsledně rozdělen na klidovou část se sedlovou střechou a výškově odsazenou společenskou část s obytnou místností, jídelnou a kuchyní. Ta je ukončena plochou střechou s terasou a extenzívní zelení, která v 2. NP navazuje na ložnici rodičů. Dispoziční rozvrh patra doplňují dětský pokoj, hala a koupelna. Dřevěná konstrukce domu je opláštěna modřínovými palubkami. Střecha s tegalitovou krytinou. Energeticky pasivní dřevostavba s přehlednou dispozicí.


Two-storey family house for a family of four in Češkovice on a sloped plot outside Blansko. Its form is rigidly divided into a resting part, with a gabled roof, and a vertically detached social part with a living room, dining room and a kitchen. The latter ends by a flat roof terrace with extensive greenery which is on the 2nd floor connected with a bedroom. The second floor also accommodates children's play room, a hall and a bathroom.
Wooden structure of the house is finished by larch boards cladding. The roofing solution is “Tegalit” concrete tiles. Overall, this house represents a passive wooden building with a clear layout.